O nás Tréneri - Petr Filip


Petr Filip

tréner atletiky

Mobil:

00421 908 745 912

E-mail:

filip.petr(at)zs4malacky.sk

Späť

Peťo je členom nášho tímu od septembra 2016. Počas aktívnej športovej činnosti dosiahol Peťo najvýznamnejšie úspechy:

1995 Halový majster SR v behu mužov na 800 m (AC Malacky)
2000 Majster SR v štafete na 4 x 100 m mužov (Slávia UK Bratislava)
2002 Halový majster SR v štafete na 4 x 400 m mužov (Slávia UK Bratislava)
2002 Slovenský halový rekord mužov na 4 x 400 m (Slávia UK Bratislava)
2003 Halový majster SR v štafete na 4 x 400 m mužov (Slávia UK Bratislava)
2003 Majster SR v štafete na 4 x 100 m mužov (Slávia UK Bratislava)
2003 Majster SR v štafete na 4 x 400 m mužov (Slávia UK Bratislava)
2004 Majster SR v štafete na 4 x 100 m mužov (Slávia UK Bratislava)
2004 Majster SR v štafete na 4 x 400 m mužov (Slávia UK Bratislava)
Účastník Európskeho pohára majstrov v atletike mužov (Slávia UK Bratislava):
- 1500 m (Luxemburg, Luxembursko, 2002)
- 4 x 100 m, 4 x 400 m (Belehrad, Srbsko, 2003)
- 4 x 100 m, 4 x 400 m (Maribor, Slovinsko, 2004)
2003 Majster Európy v atletike učiteľov (viacboj, Ljubljana, Slovinsko, 2003)
2003-2004 Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike učiteľov – 9 x 1. miesto (100 m, 200 m, 400 m, oštep, diaľka; 2003-2004)

Najvýznamnejšie trénerské úspechy
Majstrovstvá sveta v atletike do 19 rokov
- Alexandra Štuková (400 m – 30. miesto, Beijing, Čína, 2006)
- Alexandra Štuková (400 m – 32. miesto, Bydgoszcz, Poľsko, 2008)
Majstrovstvá sveta v atletike do 17 rokov
- Alexandra Štuková (400 m – 3. miesto, Ostrava, Česká republika, 2007)
- Ján Beňa (800 m – 30. miesto, Ostrava, Česká republika, 2007)
- Martin Koch (200 m – 43. miesto, Bressanone, Taliansko, 2009)
Majstrovstvá Európy do 23 rokov
- Barbora Šimková (100 m – 22. miesto, Kaunas, Litva, 2009)
Majstrovstvá Európy v atletike do 19 rokov
- Alexandra Štuková (400 m – 12. miesto, Novi Sad, Srbsko, 2009)
- Ján Beňa (4 x 400 m – 5. miesto, Novi Sad, Srbsko, 2009)
Európsky olympijský festival mládeže (EYOF)
- Alexandra Štuková (400 m – 1. miesto, Belehrad, Srbsko, 2007)
- Ján Beňa (800 m – 15. miesto, Belehrad, Srbsko, 2007)
- Martin Koch (400 m – 15. miesto, Tampere, Fínsko, 2009)
- Marco Adrien Drozda (800 m – 20. miesto, Trabzon, Turecko, 2011)
- Marek Havlík (400 m – 7. miesto, Györ, Maďarsko, 2007)
Svetová gymnaziáda
- Alexandra Štuková (400 m – 1. miesto, Thessaloniki, Grécko, 2006)

Trénerské skúsenosti
Atletický tréner: športové triedy ZŠ Záhorácka, Malacky, Atletický klub AC Malacky, Slovenský atletický zväz, AK Olymp Brno (ČR), AK SSK Vítkovice (ČR), TJ Lokomotiva Břeclav (ČR), AK Hodonín (ČR), Športová akadémia Mateja Tótha, Detská organizácia Záhorácky Fénix
Kondičný tréner: stolný tenis (MSK Malacky), basketbal (TJ Strojár Malacky), florbal (1. SC Malacky), futbal (VTJ Malacky, ČSFA Malacky), tenis (TJ Strojár Malacky)

Ocenenia
2003 Pálfiho srdce - ocenenie primátorom mesta Malacky – reprezentácia mesta Malacky v oblasti športu
2006 Čestné uznanie primátorom hlavného mesta Slovenskej republiky – výsledky práce s mládežou v atletike
2007 Ocenenie Slovenským atletickým zväzom – najúspešnejší tréner atletiky v kategórii dorastu
2007 Ocenenie ministrom školstva Slovenskej republiky – reprezentácia Slovenskej republiky v atletike

Vzdelanie
2000 Fakulta telesnej výchovy a športu UK, Bratislava (Mgr.)
2002 Fakulta telesnej výchovy a športu UK, Bratislava (PaedDr.)
Diplomovaný tréner atletiky najvyššieho stupňa, učiteľ telesnej a športovej výchovy

Certifikáty
2017 Certifikát trénera detskej atletiky (IAAF Kids´ Athletics)
2017 Certifikát trénera Športovej akadémie Mateja Tótha

Jazyky
deutsch